Категорії

Яка ванна краще? Акрилові ванни та їх переваги

Акрилова ванна довгий час вважалися предметом "сантехнічної" розкоші. Завозилися вони тільки з Європи, і тому коштували недешево. Однак, останнім часом ситуація змінилася - в Україні з'явилися підприємства з виробництва виробів з акрилу і ціни на акрилові ванни стали доступними. Акрилові ванни мають цілу низку переваг порівняно з ваннами із сталі і чавуну. Це зумовило їх велику популярність у споживачів.

Акрил сантехнічний, або поліметилметакрилат, це дуже міцний синтетичний полімер, що відноситься до категорії термопластів - тобто, виріб з акрилу здатне багаторазово розширюватися і стискатися під впливом температури, зберігаючи при цьому свою форму і якості. Це робить акрилові ванни не тільки довговічними, але й дуже комфортними у використанні. Сантехнічний акрил має низьку теплопровідність, тому вода в такій ванні вистигає в п'ять разів повільніше в порівнянні зі сталевими і чавунними ваннами.

Процес виготовлення акрилових ванн відбувається в кілька етапів. Спочатку акриловий лист товщиною 4-5 мм і нагрівають його до 160-180 градусів. Що став податливим і еластичним, акриловий лист піддають формуванню на спеціальних пристроях за допомогою вакууму. Потім вже остигнула і затверділу заготовку армують епоксидною смолою і скловолокном, в кілька шарів. Це робить вироби удароміцними і довговічними. На завершальному етапі обрізають краю - і після цього красива, надійна акрилова ванна готова. Порівняльна легкість обробки акрилу дозволяє виготовляти ванни різних форм і кофігурація. Можливо виробництво акрилових ванн в різному колірному виконанні.

Щоб акрилова ванна служила довго і радувала Вас первозданним блиском, рекомендується дотримуватися деяких правил по догляду за акрилом. А саме - не застосовувати для миття абразивних і кислотних речовин - досить м'якої губки і мильного розчину; намагатися уникати дотику гарячих (розпечених) предметів з акриловою поверхнею - вона може розплавитися і деформуватися в місці дотику; акрилова ванна не призначена для миття домашніх тварин - їх кігті залишають сліди на акрилі. Втім, якщо ванна з акрилу якимось чином отримала подряпину, її можна без побоювання заполірувати і повернути їй первозданний блиск. Більш великі пошкодження з успіхом видаляються за допомогою двокомпонентного полімерного складу, що продається в будь-якому будівельному магазині. Словом, при правильному і акуратному зверненні, акрилова ванна прослужить Вам не менше 20-ти років.